Vés al contingut (premeu Retorn)

Òrgans de govern

  • Director: Jordi Boronat Medico
  • Secretària Acadèmica: Clara Prats
  • Sots-Directora de Recerca: Enric Alvarez
  • Sots-Director de Docència: Eloi Pineda
  • Sots-Director d’Enginyeria Aeroespacial / Cap de Divisió d’Enginyeria Aeroespacial: Juan Carlos Cante
  • Sots-Director d’Enginyeria Nuclear / Cap de Divisió d’Enginyeria Nuclear: Lluís Batet
  • SF1: Secció de Física 1. EETAC: Francesca Ribas
  • SF2: Secció de Física 2. EPSEB: Laureano Ramirez de la Piscina
  • SF3: Secció de Física 3. EPSEVG i EEI: Joan Soler
  • SF4: Secció de Física 4. ESAB: Quim Valls
  • SF5: Secció de Física 5. ESEIAAT i ETSAV: Josep Lluís Font
  • SF6: Secció de Física 6. ETSAB i FNB: Francesc Fayos
  • SF7: Secció de Física 7. ETSECCPB: Joan Sánchez
  • SF8: Secció de Física 8. ETSEIB: Sergio Díez
  • SF9: Secció de Física 9. ETSETB: Jose Miguel Juan Zornoza
  • SF10: Secció de Física 10. EUETIB: Glória Sala
  • SF11: Secció de Física 11. FIB: Rossend Rey
  • SEA1: Secció d'Enginyeria Aeroespacial EETAC: Fernando Mellibovsky
  • SEA2: Secció d'Enginyeria Aeroespacial ESEIAAT: Juan Carlos Cante
  • SEN: Secció d'Enginyeria Nuclear: Lluís Batet
  • Director Jordi Boronat Medico
  • Sotsdirectora recerca: Enric Álvarez
  • Sotsdirector docència: Eloi Pineda Soler
  • Sotsdirector div. EN / Cap de secció SEN / Coordinador Master's degree in Nuclear Engineering: Lluís Batet
  • Sotsdirector div. EA / Cap de secció EA2 (ESEIAAT): Juan Carlos Cante
  • Secretària acadèmica: Clara Prats
  • Cap d'administració: pendent
  • Cap de secció SF1 (EETAC): Francesca Ribas
  • Cap de secció SF2 (EPSEB): Laureano Ramirez de la Piscina
  • Cap de secció SF3 (ETSAV): Joan Soler Ruiz
  • Cap de secció SF4 (ESAB): Quim Valls
  • Cap de secció SF5 (ESEIAAT): Josep Lluis Font Garcia
  • Cap de secció SF6 (ETSAB): Francesc Fayos Valles
  • Cap de secció SF7 (ETSECCPB): Joan Sanchez Umbria
  • Cap de secció SF8 (ETSEIB): Sergio Díez Berart
  • Cap de secció SF9 (ETSETB): Jose Miguel Juan Zornoza
  • Cap de secció SF10 (EEBE): Glòria Sala Cladellas
  • Cap de secció SF11 (FIB): Rossend Rey Oriol
  • Cap de secció SEA1 (EETAC): Fernando Mellibovsky Elstein
  • Coordinador Doctorat Física Computacional i Aplicada: Daniel López Codina
  • Coordinador Enginyeria Física: Josep Lluís Tamarit
  • Coordinador Doctorat Ciència i Tecnologia Aeroespacials: David Pino Gonzalez
  • Coordinador Master's degree in Aerospace Science and Technology: Ricard Gonzalez Cinca
  • Coordinador Doctorat en Enginyeria Nuclear i de les Radiacions Ionitzants: Josep Sempau Roma

Membres electes:

  • Representant PAS: Cristina Astier
  • Representant SF5 (ESEIAAT): M. del Carmen Casas Castillo
  • Representant SF5 (ESEIAAT): Ramon Herrero Simon
President: Pendent de renovació Membres
  • Crespo Artiaga, Daniel
  • Ramirez De La Piscina Millan, Laureano
  • Pradell Cara, Trinitat
  • Isalgue Buxeda, Antonio
  • Falques Serra, Alberto
  • Serra De Larrocha, Carina
  • Net Marce, Marta
  • Jose Pont, Jordi
  • Boronat Medico, Jordi
  • Villardi De Montlaur, Adeline De
  • Cante Teran, Juan Carlos
  • Calviño Tavares, Francisco
  • Convidat
  • Pejuan Alcobe, Arcadi
  • Director: Jordi Boronat
  • Sotsdirector Docència (President): Eloi Pineda
  • Cap de secció SF1: Francesca Ribas
  • Cap de secció SF2: Laureano Ramírez de la Piscina
  • Cap de secció SF3: Joan Soler
  • Cap de secció SF4: Joaquim Valls
  • Cap de secció SF5: Josep Lluís Font
  • Cap de secció SF6: Francesc Fayos
  • Cap de secció SF7: Joan Sánchez
  • Cap de secció SF8: Sergio Díez
  • Cap de secció SF9: Jose Miguel Juan
  • Cap de secció SF10: Glòria Sala
  • Cap de secció SF11: Rossend Rey
  • Cap de secció SEA1: Fernando Mellibovsky
  • Cap de secció SEA2: Juan Carlos Cante
  • Cap de secció SEN: Lluís Batet
  • Director : Jordi Boronat
  • Sotsdirector recerca : Enric Alvarez
  • Responsable de difusió : Sergio Alonso
  • Representant ANT: Guillem Cortés, Grup de Recerca en Tecnologies Nuclears Avançades
  • Representant BIOCOM-SC: Blas Echebarria, Grup de Biologia Computacional i Sistemes Complexos
  • Representant CEMAD: José E. García, Caracterització Elèctrica de Materials i Dispositius
  • Representant DF: Francisco Marques, Grup de Dinàmica No-lineal de Fluids
  • Representant DILAB: Miguel Mudarra, Laboratori de Física de Materials Dielèctrics
  • Representant DONLL: Kestutis Staliunas, Dinàmica no Lineal, Òptica no Lineal i Làsers
  • Representant GAA: Jordi José, Grup d'Astronomia i Astrofísica
  • Representant GCM: Josep-Lluís Tamarit, Grup de Caracterització de Materials
  • Representant GRPFM: Josep Salud, Grup de Recerca de Propietats Físiques de Materials
  • Representant INSIDE: Juan Soler, Grup Innovació en Sistemes per al Disseny i la Formació a l'Enginyeria
  • Representant SIMCON: Elvira Guàrdia, Grup de Simulació per Ordinador en Matèria Condensada
  • Coordinador Doctorat Física Computacional i Aplicada: Álvaro Meseguer
  • Coordinador Enginyeria Física: Josep Lluís Tamarit
  • Coordinador Doctorat Ciència i Tecnologia Aeroespacials: David Pino
  • Coordinador Master's degree in Aerospace Science and Technology: Ricard Gonzalez
  • Coordinador Master's degree in Nuclear Engineering: Lluís Batet

Membres nats:

 

D’acord amb l’article 83.2 dels Estatuts de la UPC són membres nats del Consell:

a) El director o directora.

b) Els subdirectors o subdirectores.

c) El secretari o secretària.

d) El cap d’administració o la persona que n’exerceixi les funcions (Ana Calle González).

e) Els caps de les Seccions del Departament

f) El personal docent i investigador doctor adscrit al Departament als sectors PDI-A i PDI-B3 que ha de constituir, com a mínim, els dos terços del total del Consell.

 

 

Membres electes:

 

a) Representants del personal d’administració i serveis adscrits al Departament o que hi prestin serveis:

  • Cristina Astier Vives
  • Montserrat Río Sauca
  • Alfredo Soldevilla Carrasquer
  • Ana María Ortega Fernandez

b) Representants del personal investigador en formació (PDI-B2):

Vacants

c) Representants dels i les estudiants de grau i màster universitari que reben els ensenyaments del Departament dins de l’any acadèmic:

Vacants

d) Representants del personal docent dels sectors PDI-B1 i PDI-B4 que no en siguin membres nats:

  • Enrique Camí Babra

 

 

PDI: Personal Docent i Investigador PAS: Personal d'Adminstració i Serveis

dades de juny 2016

Cap de Divisió: Juan Carlos Cante Teran

Membres:

  • Boronat Medico, Jordi SF11
  • Altmeyer Sebastian, SEA1
  • Arias Calderon, Santiago SEA1
  • Cabrera Agudo, Bárbara SEA1
  • Esteve Elfau, Luis SEA1
  • Fornés Martínez, Hèctor SEA1
  • Garcia Corulla, Javier SEA1
  • Lopez Sancha, Luisa SEA1
  • Maldonado Diaz, Oscar SEA1
  • Melgosa Farres, Marc SEA1
  • Mellibovsky Elstein, Fernando Pablo SEA1
  • Moltó Rando, Joan SEA1
  • Mulet Morato, Roger SEA1
  • Musterni Girbau, Gerard SEA1
  • Novell Reverter, Clàudia SEA1
  • Park, Hyuk SEA1
  • Perez Batlle, Marcos SEA1
  • Penchev, Plamen SEA1
  • Pons Prats, Jordi SEA1
  • Prades Gimeno, Albert SEA1
  • Prats Menendez, Xavier SEA1
  • Ramonjoan Escobar, Àlex SEA1
  • Rojas Gregorio, Jose Ignacio SEA1
  • Rubion Sarbosa, Raquel SEA1
  • Torres Pla, Marc Albert SEA1
  • Trapote Barreira, César SEA1
  • Vilardaga Garcia-Gascon, Santi SEA1
  • Villardi de Montlaur, Adeline de SEA1
  • Alabart Lopez, Francesc Xavier SEA2
  • Cante Teran, Juan Carlos SEA2
  • Casamor Martinell, Oriol SEA2
  • Castillo Grimalt, Joan Antoni SEA2
  • Coma Company, Marti SEA2
  • de la Torre Sangra, David SEA2
  • Esbri Rosales, Carlos SEA2
  • Estrada Tanya, Jordi SEA2
  • Fariñas Gomez, Roberto SEA2
  • Flores Le Roux, Roberto Maurice SEA2
  • Garcia Melendo, Enrique SEA2
  • Lizandra Dalmases, Josep Oriol SEA2
  • Maymo Garrido, Marc SEA2
  • Miro Jane, Arnau SEA2
  • Muela Castro, Jordi SEA2
  • Ortega, Enrique SEA2
  • Roca Cazorla, David SEA2
  • Rovira Garcia, Adrià SEA2
  • Sala Matavera, Jordi SEA2
  • Sanz Cano, Francisco Javie SEA2
  • Sol Juanola, Aran SEA2
  • Sole Bosquet, Jaume SEA2
  • Soria Guerrero, Manel SEA2
  • Sureda Anfres, Miquel SEA2
  • Tomas Beltran, Miguel A. SEA2
  • Tugores Kirtley, Jonathan SEA2

Cap de Divisió: Batet i Miracle Lluis SEN

Membres:

  • Jordi Boronat Medico SF11
  • Blas del Hoyo Alfredo de SEN
  • Calviño Tavares Francisco SEN
  • Casamor Vidal Max SEN
  • Cortes i Rossell Guillem Pere SEN
  • Freixa Terradas, Jordi SEN
  • Futatami, Shimpei SEN
  • Koubychine Merkulov Youri Alexandrovich SEN
  • Martin Gil, Kevin SEN
  • Martinez Quiroga, Victor Manuel SEN
  • Mas de les valls Ortiz, Elisabet SEN
  • Pericas Casals, Raimon SEN
  • Pretel Sanchez M. Carme SEN
  • Sedano Miguel, Luis Angel SEN
  • Sempau Roma, Josep SEN
  • Suarez Cambra Daniel SEN