Vés al contingut (premeu Retorn)

Òrgans de govern

  • Director: Daniel Crespo
  • Secretària Acadèmica: Clara Prats
  • Sots-Directora de Recerca: Elvira Guàrdia
  • Sots-Director de Docència: Blas Echebarría
  • Sots-Director d’Enginyeria Aeroespacial / Cap de Divisió d’Enginyeria Aeroespacial: Juan Carlos Cante
  • Sots-Director d’Enginyeria Nuclear / Cap de Divisió d’Enginyeria Nuclear: Lluís Batet
  • SF1: Secció de Física 1. EETAC: Francesca Ribas
  • SF2: Secció de Física 2. EPSEB: Laureano Ramirez de la Piscina
  • SF3: Secció de Física 3. EPSEVG i EEI: Joan Soler
  • SF4: Secció de Física 4. ESAB: Quim Valls
  • SF5: Secció de Física 5. ESEIAAT i ETSAV: Josep Lluís Font
  • SF6: Secció de Física 6. ETSAB i FNB: Francesc Fayos
  • SF7: Secció de Física 7. ETSECCPB: Albert Falqués
  • SF8: Secció de Física 8. ETSEIB: Sergio Díez
  • SF9: Secció de Física 9. ETSETB: Isabel Mercader
  • SF10: Secció de Física 10. EUETIB: Muriel Botey
  • SF11: Secció de Física 11. FIB: Rossend Rey
  • SEA1: Secció d'Enginyeria Aeroespacial EETAC: Fernando Mellibovsky
  • SEA2: Secció d'Enginyeria Aeroespacial ESEIAAT: Juan Carlos Cante
  • SEN: Secció d'Enginyeria Nuclear: Lluís Batet
  • Director Daniel Crespo
  • Sotsdirectora recerca: Elvira Guàrdia
  • Sotsdirector docència: Blas Echebarría
  • Sotsdirector div. EN / Cap de secció SEN / Coordinador Master's degree in Nuclear Engineering: Lluís Batet
  • Sotsdirector div. EA / Cap de secció EA2: Juan Carlos Cante
  • Secretària acadèmica: Clara Prats
  • Cap d'administració: Ana Calle
  • Cap de secció SF1: Francesca Ribas
  • Cap de secció SF2: Laureano Ramirez de la Piscina
  • Cap de secció SF3: Joan Soler
  • Cap de secció SF4: Joaquim Valls
  • Cap de secció SF5: Josep Lluís Font
  • Cap de secció SF6: Francesc Fayos
  • Cap de secció SF7: Albert Falqués
  • Cap de secció SF8: Sergio Díez
  • Cap de secció SF9: Isabel Mercader
  • Cap de secció SF10: Muriel Botey
  • Cap de secció SF11: Rossend Rey
  • Cap de secció SEA1: Fernando Mellibovsky
  • Coordinador Doctorat Física Computacional i Aplicada: Álvaro Meseguer
  • Coordinador Enginyeria Física: Josep Lluís Tamarit
  • Coordinador Doctorat Ciència i Tecnologia Aeroespacials: David Pino
  • Coordinador Master's degree in Aerospace Science and Technology: Ricard Gonzalez
  • Coordinador Doctorat en Enginyeria Nuclear i de les Radiacions Ionitzants: Josep Sempau

Membres electes:

  • Representant PAS Cristina Astier
  • Representant SF5 Carme Casas
President: Ramon Vilaseca Alavedra Membres
  • Crespo Artiaga, Daniel
  • Garcia-Berro Montilla, Enrique
  • Ramirez De La Piscina Millan, Laureano
  • Pradell Cara, Trinitat
  • Isalgue Buxeda, Antonio
  • Falques Serra, Alberto
  • Serra De Larrocha, Carina
  • Net Marce, Marta
  • Jose Pont, Jordi
  • Boronat Medico, Jordi
  • Villardi De Montlaur, Adeline De
  • Cante Teran, Juan Carlos
  • Calviño Tavares, Francisco
  • Convidat
  • Pejuan Alcobe, Arcadi
  • Director: Daniel Crespo
  • Sotsdirector Docència (President): Blas Echebarría
  • Cap de secció SF1: Francesca Ribas
  • Cap de secció SF2: Laureano Ramírez de la Piscina
  • Cap de secció SF3: Joan Soler
  • Cap de secció SF4: Joaquim Valls
  • Cap de secció SF5: Josep Lluís Font
  • Cap de secció SF6: Francesc Fayos
  • Cap de secció SF7: Albert Falqués
  • Cap de secció SF8: Sergio Díez
  • Cap de secció SF9: Isabel Mercader
  • Cap de secció SF10: Muriel Botey
  • Cap de secció SF11: Rossend Rey
  • Cap de secció SEA1: Fernando Mellibovsky
  • Cap de secció SEA2: Juan Carlos Cante
  • Cap de secció SEN: Lluís Batet
  • Director Daniel Crespo
  • Sotsdirectora recerca (Presidenta): Elvira Guàrdia
  • Representant ANT: Guillem Cortés, Advanced Nuclear Technologies Research Group
  • Representant BIOCOM-SC: Blas Echebarria, Grup de Biologia Computacional i Sistemes Complexos
  • Representant CEMAD: José E. García, Caracterització Elèctrica de Materials i Dispositius
  • Representant DF: Dani Calvete, Nonlinear Fluid Dynamics Group
  • Representant DILAB: Miguel Mudarra, Laboratori de física de materials dielèctrics
  • Representant DONLL: Ramon Vilaseca, Dinàmica no lineal, òptica no lineal i làsers
  • Representant DRM: Josep Sempau. Dosimetria i Radiofísica Mèdica
  • Representant GAA: Santi Torres, Grup d'Astronomia i Astrofísica
  • Representant GCM: Josep-Lluís Tamarit, Grup de Caracterització de Materials
  • Representant GICITED: Ana Lacasta, Grup interdisciplinar de ciència i tecnologia a l'Edificació
  • Representant GRPFM: David O. López, Grup de Recerca de Propietats Físiques de Materials
  • Representant NERG: Alfredo de Blas, Grup de Recerca d'Enginyeria Nuclear
  • Representant SIMCON: Jordi Boronat, Grup de Simulació per ordinador en Matèria Condensada
  • Coordinador Doctorat Física Computacional i Aplicada: Álvaro Meseguer
  • Coordinador Enginyeria Física: Josep Lluís Tamarit
  • Coordinador Doctorat Ciència i Tecnologia Aeroespacials: David Pino
  • Coordinador Master's degree in Aerospace Science and Technology: Ricard Gonzalez
  • Coordinador Master's degree in Nuclear Engineering: Lluís Batet

Membres nats:

 

D’acord amb l’article 83.2 dels Estatuts de la UPC són membres nats del Consell:

a) El director o directora.

b) Els subdirectors o subdirectores.

c) El secretari o secretària.

d) El cap d’administració o la persona que n’exerceixi les funcions (Ana Calle González).

e) Els caps de les Seccions del Departament

f) El personal docent i investigador doctor adscrit al Departament als sectors PDI-A i PDI-B3 que ha de constituir, com a mínim, els dos terços del total del Consell.

 

 

Membres electes:

 

a) Representants del personal d’administració i serveis adscrits al Departament o que hi prestin serveis:

  • Cristina Astier Vives
  • Montserrat Río Sauca
  • Alfredo Soldevilla Carrasquer
  • Ana María Ortega Fernandez

b) Representants del personal investigador en formació (PDI-B2):

Vacants

c) Representants dels i les estudiants de grau i màster universitari que reben els ensenyaments del Departament dins de l’any acadèmic:

Vacants

d) Representants del personal docent dels sectors PDI-B1 i PDI-B4 que no en siguin membres nats:

  • Enrique Camí Babra

 

 

PDI: Personal Docent i Investigador PAS: Personal d'Adminstració i Serveis

dades de juny 2016

Cap de Divisió: Juan Carlos Cante

Membres:

  • Crespo Artiaga Daniel SF1
  • Alsina Pujol Nuria SEA1
  • Arias Calderon Santiago SEA1
  • Calisalvo Rubio Francisco Javier SEA1
  • Calleja Rodriguez Cristina SEA1
  • Castro Ferre Maria SEA1
  • Coca Casanueva Vladimir SEA1
  • Colombo Muriel Antonio SEA1
  • Dalmau Codina Ramón SEA1
  • Diaz Sanchez Jorge SEA1
  • Garcia Corulla Javier SEA1
  • Huerta Carrillo Maria SEA1
  • Maldonado Diaz Oscar SEA1
  • Melgosa Farres Marc SEA1
  • Mellibovsky Elstein Fernando Pablo SEA1
  • Perez Batlle Marcos SEA1
  • Pous Andres Fernando SEA1
  • Prats Menendez Xavier SEA1
  • Ramirez Alcantara Jorge SEA1
  • Rojas Gregorio Jose Ignacio SEA1
  • Ruiz Navarro Sergio SEA1
  • Samala Bhanu Prakash SEA1
  • Sancho Vidal Laura SEA1
  • Torres Pla Marc Albert SEA1
  • Vilardaga Garcia-Gascon Santi SEA1
  • Villardi de Montlaur Adeline de SEA1
  • Alabart Lopez Francesc Xavier SEA2
  • Baez Vidal Aleix SEA2
  • Cante Teran Juan Carlos SEA2
  • Comellas Sanfeliu Ester SEA2
  • de la Torre Sangra David SEA2
  • del Campo Gatell Vanessa SEA2
  • del Campo Sud David SEA2
  • Detrell Domingo Gisela SEA2
  • Esbri Rosales Carlos SEA2
  • Fantino Elena SEA2
  • Ferrer Ferre Alex SEA2
  • Flores Le Roux Roberto Maurice SEA2
  • Lizandra Dalmases Josep Oriol SEA2
  • Manent Bistue Pau SEA2
  • Margarit Garcia Jordi SEA2
  • Maymo Garrido Marc SEA2
  • Miro Jane Arnau ATP4 SEA2
  • Ortega Enrique SEA2
  • Otero Gruer Fermin Enrique SEA2
  • Sala Matavera Jordi SEA2
  • Sanz Cano Francisco Javie SEA2
  • Soria Guerrero Manel SEA2
  • Sureda Anfres Miquel SEA2
  • Tugores Kirtley Jonathan ATP4 SEA2
  • Ventosa Molina Jordi SEA2

Cap de Divisió: Batet i Miracle Lluis SEN

Membres:

  • Crespo Artiaga Daniel SF1
  • Baeza Perez Eduard SEN
  • Blas del Hoyo Alfredo de SEN
  • Calviño Tavares Francisco SEN
  • Casamor Vidal Max SEN
  • Cortes i Rossell Guillem Pere SEN
  • Diaz Bayona Pedro SEN
  • Koubychine Merkulov Youri Alexandro SEN
  • Ortega Aramburu Xavier SEN
  • Osychenko Oleg SEN
  • Pretel Sanchez M. Carme SEN
  • Reventos i Puigjaner Francesc SEN
  • Suarez Cambra Daniel SEN
  • Cap d'Administració: Ana Calle González